Skip to main content
Novinky

PROFESIONÁLNÍ CERTIFIKACE buildingSMART JIŽ DOSTUPNÁ I V ČESKÉ REPUBLICE A V ČEŠTINĚ!

By 9. 9. 2022No Comments

Od září t.r. je možné absolvovat zkoušku Profesionální certifikace buildingSMART úroveň Foundation – Basic, což je certifikovaný vzdělávací program pro jednotlivce, pomocí kterého si absolvent  osvojí znalosti a porozumí základům openBIM.

Česká republika se tak připojila k dalším 17 zemím, kde je tato služba poskytována. Více naleznete na: https://education.buildingsmart.org/

Profesionální certifikace buildingSMART umožňuje vzdělávacím organizacím vzdělávat a certifikovat jednotlivce podle uznávaného globálního rámce vzdělávání.

Jedná se o doklad o způsobilosti pro odborníky pracující s BIM. Kvalifikovaní a certifikovaní odborníci mohou prokázat, že jejich znalosti odpovídají mezinárodním standardům a osvědčeným postupům.

Spuštěním programu poskytuje buildingSMART celosvětové měřítko pro hodnocení kompetencí v oblasti openBIM. Tato mezinárodní iniciativa je rozvíjena a přijímána v Evropě, Asii a Americe. Ať už jste zástupcem pobočky, partnerem pro rozvoj, školicí organizací nebo jednotlivcem usilujícím o certifikaci, zveme vás, abyste se stali součástí této vzrušující iniciativy.

Profesionální certifikace buildingSMART je určena k podpoře školicích organizací při poskytování mezinárodně standardizovaného a uznávaného obsahu školení. Společnost buildingSMART nebude sama poskytovat školení, ale bude definovat výsledky učení a řídit schvalování poskytovatelů školení a testování a kvalifikaci jednotlivců.

bSI prostřednictvím Programu profesionální certifikace:

  • Podporuje standardizaci obsahu školení openBIM®.
  • Poskytuje školicím organizacím registrační mechanismus.

Program navíc

  • Umožňuje testování a kvalifikaci osob, které absolvovaly příslušný schválený kurz.
  • Podporuje mezinárodní standardy, procesy a osvědčené postupy.
  • Propaguje buildingSMART, jeho standardy a řešení.
  • Prezentuje buildingSMART jako globální značku a záruku kvality.
  • Vytváří zdroj příjmů pro Pobočky a organizaci buildingSMART International.

Více o programu a poskytovatelích školení: https://www.czbim.org/building-smart-cz/profesionalni-certifikace/