Skip to main content

BIM Profesionální certifikace buildingSMART

Profesionální certifikační program buildingSMART

Posilte svou budoucnost s mezinárodní certifikací buildingSMART Professional – globálním standardem v oblasti openBIM. Pozvedněte svou kariéru díky uznávaným odborným znalostem, získejte mezinárodní uznání a zapojte se do čela digitální transformace ve stavebním prostředí. Buďte žádaní a vynikněte jako certifikovaný profesionál buildingSMART.

Entry Level

Vstupní úroveň seznamuje s otevřenými standardy a koncepty openBIM jednoduchým, srozumitelným a přímočarým způsobem. Je určen pracujícím profesionálům a studentům v oboru, kteří mají s BIM jen malé nebo žádné zkušenosti.

Tento program nabízí bezplatné online vzdělávací zdroje (samostudijní školení) a bezplatnou online zkoušku s 5 otázkami spravovanou na webových stránkách https://education.buildingsmart.org/

Tato zkouška bude spuštěna v roce 2024.

Foundation Level

Základní úroveň řeší potřeby osob, které pracují na základní úrovni. Školení pomáhá majitelům budov, projektantům, konzultantům, stavitelům a projektovým manažerům (všem zúčastněným stranám ve stavebnictví a realitním průmyslu, které se na určité úrovni zabývají aktivitami BIM) pochopit možnosti, které spolupráce ve virtuálním prostředí openBIM nabízí.

Po úspěšném absolvování školení může účastník složit online zkoušku a získat kvalifikaci buildingSMART.

 

Zkouška je dostupná v českém jazyce.
Přehled poskytovatelů naleznete zde:

Practitioner Level

Úroveň Practitioner zvyšuje odborné znalosti v oblasti openBIM na provozní úrovni. Tato mezinárodně uznávaná certifikace je určena speciálně pro odborníky zabývající se dodávkami BIM, kteří mají značné teoretické a technické znalosti a také minimální dobu projektové praxe.

Tato zkouška bude spuštěna v ČR v roce 2024.

Management Level

Manažerská úroveň je určena profesionálům z oboru, kteří se podílejí na řízení projektů s digitálními technologiemi. Poskytuje základní znalosti a vhled na strategické a operativní úrovni, vyžaduje více znalostí než úroveň Foundation, avšak není potřeba ovládat detailní a praktické dovednosti vyvinuté pro úroveň Practitioner.

Tato zkouška bude spuštěna v ČR v letech 2024 / 2025.