Skip to main content

Profesionální certifikace buildingSMART - Foundation Level

Profesionální certifikace buildingSMART, úroveň Foundation – Basic je certifikovaný vzdělávací program pro jednotlivce, pomocí kterého si absolvent  osvojí znalosti a porozumí základům openBIM.

Kvalifikace Foundation se zaměřuje na výuku založenou na znalostech, která probíhá prostřednictvím standardizovaných školení, po nichž následuje online zkouška.

Absolvent programu se naučí:

 1. Chápat definice, klíčovou terminologii a přínosy informačního modelování staveb (Building Information Modelling – BIM).
 2. Rozpoznat výhody BIM ve vztahu k tradičnímu způsobu realizace projektu.
 3. Porozumět managementu informací na projektu s využitím BIM v souladu se souborem ISO 19650.
 4. Rozpoznat potřebu otevřených a navzájem spolupracujících řešení.
 5. Porozumět podmínkám a měřítkům pro posuzování způsobilosti pro BIM v rámci organizace.

Profesionální certifikace buildingSMART umožňuje vzdělávat a certifikovat jednotlivce podle uznávaného globálního rámce vzdělávání.

Jedná se o doklad o způsobilosti pro odborníky pracující s BIM. Kvalifikovaní a certifikovaní odborníci mohou prokázat, že jejich znalosti odpovídají mezinárodním standardům a osvědčeným postupům.

Spuštěním programu poskytuje buildingSMART celosvětové měřítko pro hodnocení kompetencí v oblasti openBIM. Tato mezinárodní iniciativa je rozvíjena a přijímána v Evropě, Asii a Americe. Ať už jste zástupcem pobočky, partnerem pro rozvoj, školicí organizací nebo jednotlivcem usilujícím o certifikaci, zveme vás, abyste se stali součástí této vzrušující iniciativy.

O programu

Profesionální certifikace buildingSMART je určena k podpoře školicích organizací při poskytování mezinárodně standardizovaného a uznávaného obsahu školení. Společnost buildingSMART nebude sama poskytovat školení, ale bude definovat výsledky učení a řídit schvalování poskytovatelů školení a testování a kvalifikaci jednotlivců.

bSI prostřednictvím Programu profesionální certifikace:

 1. Podporuje standardizaci obsahu školení openBIM®.
 2. Poskytuje školicím organizacím registrační mechanismus.

Program navíc

 1. Umožňuje testování a kvalifikaci osob, které absolvovaly příslušný schválený kurz.
 2. Podporuje mezinárodní standardy, procesy a osvědčené postupy.
 3. Propaguje buildingSMART, jeho standardy a řešení.
 4. Prezentuje buildingSMART jako globální značku a záruku kvality.
 5. Vytváří zdroj příjmů pro Pobočky a organizaci buildingSMART International.

Více o programu zde: PŘEHLED PROGRAMU

Cíle programu jsou:

 • Standardizace a propagace obsahu školení openBIM

 • Podporování a poskytování akreditace pro školicí organizaci

 • Testování a certifikace osob

Kde je možné absolvovat školení? 

ADEON CZ s.r.o.

Společnost ADEON se coby největší český partner společnosti Autodesk věnuje více než 20 let racionalizaci procesů životního cyklu stavebního díla, od plánování, přes projektovou přípravu, vlastní výstavbu až po využití a správu stavby. Jedním z hlavních nástrojů v této oblasti je BIM – Informační modelování budov a tvorba tzv. digitálního dvojčete stavebního objektu. Zavedení metodiky BIM vyžaduje mnoho kroků, proto ADEON poskytuje svým zákazníkům při implementaci BIM procesů a metodik komplexní podporu a služby.

Více informací najdete na https://www.adeon.cz/buildingsmart.

Arkance Systems CZ s.r.o.

Arkance Systems CZ s.r.o. (dříve CAD Studio s.r.o.) je největším středoevropským partnerem společnosti Autodesk. Máme nejvyšší statut Autodesk Platinum Partner. Dodáváme CAD/CAM/CAE, BIM, GIS/FM a PDM/PLM řešení pro strojírenství, stavebnictví a architekturu, mapování, liniové stavby, 3D vizualizace, správu dokumentů a správu majetku. Naši odborníci z divize stavebnictví mají rozsáhlé zkušenosti s implementací BIM technologie u stovek zákazníků jak v oborech pozemního stavitelství, tak i v oborech inženýrských a dopravních staveb.

Více informací naleznete na: https://www.arkance-systems.cz/obchod-a-sluzby/certifikacni-kurz-buildingsmart 

BIM.POINT

Konzultační společnost BIM.POINT je sesterskou společností di5 architekti inženýři. Di5.tech má bohaté zkušenosti s přípravou a optimalizací BIM modelů a jejich využitím po celou dobu životnosti objektů, zejména ve fázi FM. Od samého vzniku ateliéru di5 architekti inženýři před více než dvaceti lety jsme se zabývali 3D modelováním. Vždy jsme se snažili v průběhu prací na projektu udržovat 3D virtuální model stavby. Přechod na BIM v roce 2009 byl pouze logický vývoj. Pomáháme jednotlivým společnostem s digitalizací. Zvyšování úrovně odborných znalostí pracovníků považujeme za základ zavádění BIM do procesů firem.

Více informací na www.bsicertifikace.cz

cadconsulting, spol. s r.o.

cadconsulting, spol. s r.o. je společnost s více než desetiletým působením v BIM v oblastech pozemního stavitelství, dopravních staveb a energetiky. Klienty je více než 150 spokojených společností především v České republice, ale i zahraničí. Společnost si zakládá  na osobním přístupu a její snahou je aktivně se podílet na optimalizaci a zvyšování úrovně stavebnictví u nás.

Více zde: https://www.cadconsulting.cz/atc/ 

CADservis, s.r.o.

Společnost CADSERVIS se na trhu s CAD/CAM programy pohybuje od roku 2007. Je hlavním distributorem softwarů ZWCAD, ZW3D, ArCADia BIM a BIMvision v Česku a na Slovensku. Značným dílem tak přispívá k vývoji těchto programů. Zabývá se komplexním řešením pro projekční i konstrukční kanceláře (CAD/CAM a BIM programy, HW, školení, konzultace…). Orientuje se na software, který je v dobrém poměru cena/výkon a zákazníkům dodává 100% DWG, DGN a IFC kompatibilní CAD/BIM programy s trvalou licencí za dostupnou cenu! Kompletní technická podpora a školení jsou samozřejmostí.

Více naleznete zde: www.cadservis.com

Construsoft, s.r.o.

Společnost Construsoft je více než 20 let dodavatelem a vývojářem BIM softwaru. Zastoupení má ve více než třiceti zemích Evropy a také v Jižní Americe. V České republice a na Slovensku působí od roku 1997 a má zde mnoho spokojených zákazníků. Hlavní náplní práce je předávání znalostí a digitálních nástrojů pro optimalizaci procesů ve stavebnictví. Cílem společnosti je zvýšit produktivitu stavebnictví prostřednictvím efektivních softwarových řešení a moderních hardwarových nástrojů. Změny nebude nikdy dosaženo pouhým zavedením nových výrobních postupů, ale kombinací pokrokových technologií, efektivních procesů a vzděláváním lidí.

Více informací a registrace na www.BIMseminare.cz.

VŠB – Technická univerzita Ostrava

VŠB – Technická univerzita Ostrava už více než 170 let propojuje technické, ekonomické, přírodovědné a umělecké obory v moderních studijních programech, reagujících na skutečné problémy současnosti. Realizujeme základní i aplikovaný výzkum na špičkové úrovni. Díky tradici a spolupráci s průmyslem i řadou domácích a zahraničních univerzit v široké škále odvětví, poskytujeme inovativní řešení v řadě oborů a jistotu uplatnění našim absolventům.

Jako první veřejná vysoká škola v České republice nabízíme kurz BIM Profesionální certifikace buildingSMART – úroveň Foundation – Basic. Cílem specializovaného školení buildingSMART BIM je poskytnout účastníkům znalosti a dovednosti, které umožní efektivnější a úspěšnější aplikaci metody  BIM v souladu s mezinárodními standardy organizace buildingSMART.

Více informací zde: https://www.vsb.cz/cs 

Často kladené dotazy