BIM a statika

Informace

24. 6. 2020 - Praha

BIM a statika z pohledu propojení výpočetních a konstrukčních software

Cílem workshopu je poskytnout přehled o stavu připravenosti plnění podmínek vládní koncepce BIM v ČR jednotlivými SW vendory.
Dále získat informace o míře podpory platformních (ClosedBIM) a nezávislých (OpenBIM) v rámci jednotlivých SW řešení. 

 

Program konference

24. 6. 2020

Čas Prezentace
09:00  Registrace účastníků
09:30 Zahájení
  Workshop moderuje: Pavel Vlasák, BIM Manager, AQUA PROCON s.r.o.
09:35 - 09:50

BIM integrace v programech Dlubal Software
Petr Míchal, Dlubal Software s.r.o

V přednášce budou popsány možnosti programů Dlubal Software při výměně informací mezi statikem a ostatními účastníky projektu. V praktické ukázce budou předvedeny základní postupy při práci s BIM modelem a vzájemná výměna dat.

09:50 - 10:05

Využití BIM pro posouzení detailů a kritických prvků konstrukcí

Jan Valíček, Konzultant, IDEA StatiCa, Midas

Příspěvek se zabývá využitím BIM při práci statika se zaměřením na posouzení detailů a kritických prvků konstrukcí. Tyto posudky jsou nedílnou součástí práce statika. Se zvyšující se složitostí konstrukcí mnohdy nedostačují běžně dostupné analytické postupy z norem a je nutno využít pokročilých numerických metod. Pro efektivní vyřešení těchto úloh lze využít BIM propojení mezi statickými MKP programy a konstrukčními CAD programy. Využije se stávající konstrukční model i výsledky z globální analýzy bez nutnosti manuálního přenosu dat a nového zadávání geometrie. Statik získá posudek složitého detailu či prvku pomocí pokročilé nelineární analýzy v řádech minut.

10:05 - 10:20

Statika a BIM z pohledu uživatele výpočetních programů AxisVM a Midas

Marek Michna, jednatel Michna&Perháč s.r.o., Midas software s.r.o.

V rámci přednášky budou zmíněny praktické zkušenosti s používáním programů pro statické výpočty AxisVM a MIDAS s ohledem na požadavky BIM. Stručný přehled výpočetních možností bude doplněn o informace pro přenos dat BIM modelů z/do konstrukčních BIM software. 

10:20 - 10:50

Evoluce tvorby výpočetního modelu a příklady inženýrského workflow

Jaroslav Brož, Product Manager, SCIA CZ Prague

Martin Kovač, Produktový specialita, ALLPLAN Česko s.r.o.

10:50 - 11:05

BIM ve firmě a kam BIM směřuje z pohledu statika
Bořek Čerbák,
statika, AQUA PROCON s.r.o.

Příspěvek komplexně mapuje BIM pracovní postupy z pohledu činností vykonávaných statikem. Tzn. převzetí podkladů, dimenzování konstrukcí, tvorba výkresové dokumentace (modelů) všech stupňů. Dále se budeme věnovat komunikaci s jednotlivými profesemi, obsahu předávaných dat (modelů), jejich sdílení v rámci společného datového prostředí CDE. Nakonec budeme mluvit o podpoře stavby (realizace) a iniciativě "bezpapírová až bezvýkresová" stavba.

 

11:05 - 11:35 přestávka na kávu

11:35 - 11:55

Jak efektivně vyztužovat v BIM systému Autodesk Revit

Martin Birás, Technical Support Engineer, CAD Studio 

Prezentácia je zameraná na software Autodesk Revit a jeho využitie v oblasti vystužovania. Predstavíme si spôsoby ako dokážeme zvýšiť efektivitu práce pomocou nástroja Dynamo a na praktických príkladoch si ukážeme možnosti automatizácie vkladania výstuže do modelu.

11:55 - 12:15

Výpočetní model v Tekla Structures
David Neužil, 
Inženýr prodeje, Construsoft

Představení programu Tekla Structures jako nástroje pro 3D BIM řešení stavebních konstrukcí, které umožňuje vytvářet, kombinovat, řídit a sdílet multi-materiálový model konstrukce, jenž obsahuje všechny informace nezbytné pro výrobu a realizaci. Součástí jsou nástroje pro vytváření modelu, detailování, práci s negrafickými informacemi. Podporováno je propojení s mnoha výpočetními programy (lokální i globální analýza) a tvorba analytického modelu. Komunikaci a optimální sdílení dat napříč profesemi zajišťuje CDE Trimble Connect, které umožňuje spolupráci BIM a GIS a plně podporuje OPENBIM procesy a BIM Level 3.

 

12:15 - 12:45 přestávka na oběd

12:45

- 13:05

Příklad spolupráce v Revitu se statickým IFC modelem

Lukáš Vacík, Senior building technician & BIM Specialist, CASUA

Přednáška uvede konkrétní spolupráci projektantů tak, kdy statický model udržuje pouze statik a ostatní projektanti tento model jen načítají. ARS model tedy neobsahuje žádné statické kce. Tento způsob práce se zdá být jednoduchý a funkční, má ale několik specifik. Při projektu bylo navíc využito CDE úložiště BIM360, což práci s připojenými modely spíše zkomplikovalo.

13:05

- 13:25

BIM a statika z pohledu zadavatele - co požaduje po dodavateli

přednášející bude upřesněn

13:25

- 14:00

Diskuze a závěr 

  Právě probíhá příprava programu. Změna programu vyhrazena. 

 

BIM a statika

Vložné

typ vstupenky výše složného
(uvedené ceny jsou bez 21% DPH)
Základní poplatek  1 750 Kč
Poplatek pro členy czBIM         750 Kč

Sleva 20% pro spolupracující organizace po uvedení slevového kódu.

Přihlašovací formulář

Typ registračního poplatku

Základní poplatek1750 Kč
Poplatek pro členy czBIM 750 Kč

Účastník 2

Účastník 3

Účastník 4

Účastník 5

Přidat účastníka

Prosíme o vyplnění vašich registračních údajů, které budou použity pro vytvoření zálohové faktury.

Vzkaz pro nás:


Chcete zaslat fakturu na jinou adresu? Klikněte zde...

Místo konání:

Budova Nadace pro rozvoj architektury a stavebnictví

Václavské náměstí 31

Praha 1


Parkování:

Parkování je v této části Prahy poměrně obtížné (Praha 1 má zřízené parkovací zóny), doporučujeme použít městskou hromadnou dopravu.  K využití jsou také parkoviště P+R, které jsou umístěny u metra v lokalitách Skalka I, II, Zličín I, II, Nové Butovice, Opatov, Chodov, Ládví, Letňany, Rajská zahrada, Černý Most I, II, Nádraží Holešovice a Depo Hostivař – více na http://www.parkujvklidu.cz/parkovani-pr/ . Protože parkoviště P+R bývají velmi často obsazené, doporučujeme další možnosti pro parkování. Nedaleko hotelu je placené parkoviště Na Florenci 25 Praha 1, Nové město, (vjezd z ulice Na Florenci). Více zde: http://www.hlidaneparkoviste.cz/parkoviste-praha-a-okoli/parkoviste-rap-praha-s-r-o-/ Příjezd po dálnici D8 – parkoviště Střelničná / Dolejškova Praha 8, celodenní parkování stojí 100kč http://www.hlidaneparkoviste.cz/parkoviste-praha-a-okoli/parkoviste-parkovisteladvi-cz . Příjezd po dálnici D1 - http://www.parkovistepraha.cz/index.php?site=pankra


Doprava prostřednictvím MHD:

Metro trasa A a B: stanice Můstek

Metro trasa A a C: stanice Muzeum

Tramvaje č. 1, 3, 5, 6, 9, 14 a 24