BIM a FM

Informace

23. 1. 2020 - Praha

Seminář BIM a FM je pro Vás tím pravým, pokud Vás zajímá problematika BIM a FM, chcete se dozvědět, jak hodně jsme se přiblížili k reálnému využití BIM při správě a údržbě staveb, jak jsou BIM data užitečná během provozu stavby. Jaký zvolit nástroj, jak jej implementovat. Vidět ukázky na konkrétních příkladech z aktuální praxe, dozvědět se, jak se to daří i kde co pokulhává.

Přijďte se s odborníky na BIM a na FM pobavit o všem, co s problematikou uplatnění BIM při podpoře Facility Managementu souvisí a o tom co Vás zajímá.

 

Program konference

23. 1. 2020

Čas Akce
10:00 

Úvod
Tomáš Minka, BiM. Point

 

Využití BIM pro FM v ČSOB
Tomáš Filip,
Československá obchodní banka, a. s.

  • jak to šlo, co se podařilo, co se nepodařilo
  • jaké jsou plány na dalších budovách ČSOB
 

Proč by měl BIM model přežít realizaci budovy a jak zajistit, aby se dožil ještě déle
Jakub Bican,
CAD Studio s.r.o
.

  • definice požadavků na model (EIR) s ohledem na FM praxi
  • organizační a technické předpoklady pro udržitelnost modelu během provozu budovy
 

„Přenos dat z grafické části PD do databáze FM“ 
Dalibor Veselý,
Centrum pro podporu počítačové grafiky ČR s.r.o. 

Téma pojednává o možnostech přenosu informací z modelu obsahujícího BIM grafická data, vznik databázové struktury FM a následnou trvalou obousměrnou synchronizaci.

 

Reálná ukázka spojení řídícího systému BMS-MAR Wago s BIM modelem. 
Roman Vacek,
WAGO-Elektro spol. s r.o.

Možnost zobrazení aktuálních provozních hodnot a alarmů. 

 

Prezentace procesu tvorby BIM modelu pro správu, užívaného společností JAMPL-PSV s.r.o..
Lukáš Staník, JAMPL-PSV s.r.o.

Cílem vyvíjeného interního procesu je zjednodušit tvorbu a přípravu BIM modelu pro účely facility managementu, prováděného za pomoci Revitu nebo aplikace BIM.Point (a podobných) tak, aby obsluhu zvládl uživatel neprojektant, a to takovým způsobem, aby nebylo nutné při běžných změnách zasahovat do stavebního modelu.

Jádrem procesu je vytvoření nové vrstvy speciálních rodin ve fázi přípravy modelu v Revitu. Data důležitá pro FM jsou zanesena přímo do těchto rodin, případně vázána na tyto rodiny v dalších aplikacích. Rodiny jsou nezávislé na stavebním modelu, není tedy nutné parametry neustále zapracovávat do jednotlivých rodin stavebního modelu, které uživatel postupně do modelu přidává z různých zdrojů. Logické dělení dat vhodné pro stavební model navíc nemusí být stejné, jako logické dělení dat pro správu a tyto rodiny pak nutně nemusí kopírovat strukturu stavebního modelu.

Smyslem prezentace je především konfrontovat náš proces se zkušeností jiných uživatelů a získání nových podnětů. Dále chceme rozpoutat debatu o vytvoření můstku mezi rodinami pro FM a rodinami ve stavebním modelu, který by zajistil vyšší konzistenci dat.

 

BIM-FM zkušenosti z běžících projektů
Matěj Kopecký, HTL Facility, Tomáš Krajčinovský, BIM.POINT

Jak se s BIM při provozu budovy vypořádávají správci různých typů objektů.

15:00

Závěr
Tomáš Minka, BiM. Point

  Právě probíhá příprava programu. Změna programu vyhrazena.

 

seminář BIM a FM

Vložné

typ vstupenky výše složného
(uvedené ceny jsou bez 21% DPH)
Základní poplatek  1 500 Kč
Poplatek pro členy czBIM, CzGBC a ČKA                  800 Kč

Sleva 20% pro spolupracující organizace po uvedení slevového kódu.

Místo konání:

Budova Nadace pro rozvoj architektury a stavebnictví

Václavské náměstí 31

Praha 1


Parkování:

Parkování je v této části Prahy poměrně obtížné (Praha 1 má zřízené parkovací zóny), doporučujeme použít městskou hromadnou dopravu.  K využití jsou také parkoviště P+R, které jsou umístěny u metra v lokalitách Skalka I, II, Zličín I, II, Nové Butovice, Opatov, Chodov, Ládví, Letňany, Rajská zahrada, Černý Most I, II, Nádraží Holešovice a Depo Hostivař – více na http://www.parkujvklidu.cz/parkovani-pr/ . Protože parkoviště P+R bývají velmi často obsazené, doporučujeme další možnosti pro parkování. Nedaleko hotelu je placené parkoviště Na Florenci 25 Praha 1, Nové město, (vjezd z ulice Na Florenci). Více zde: http://www.hlidaneparkoviste.cz/parkoviste-praha-a-okoli/parkoviste-rap-praha-s-r-o-/ Příjezd po dálnici D8 – parkoviště Střelničná / Dolejškova Praha 8, celodenní parkování stojí 100kč http://www.hlidaneparkoviste.cz/parkoviste-praha-a-okoli/parkoviste-parkovisteladvi-cz . Příjezd po dálnici D1 - http://www.parkovistepraha.cz/index.php?site=pankra


Doprava prostřednictvím MHD:

Metro trasa A a B: stanice Můstek

Metro trasa A a C: stanice Muzeum

Tramvaje č. 1, 3, 5, 6, 9, 14 a 24