BIM Letní škola

Letní škola BIM

29. - 31.7.2016
Žatec, Česká republika

Motto:

BIM od A do Z nebo spíše od Ž do A.
S letní školou BIM modelování začneme v Žatci. Zaměřením...

 

 

Organizátor akce:
Odborná rada pro BIM

Úvod
Cílem Letní školy BIM modelování v Žatci je vyzkoušet si BIM modelování v praxi, vyzkoušet si primárně jak se pracuje s naskenovanými daty, tzv. mračny bodů od geodetů, naučit se s nimi pracovat a na jejich základě se naučit vytvořit základ pro BIM model stávajícího stavu stavby.

Doba konání
od PÁ 29. 7. do NE 31. 7. 2016

Místo konání
Královské město Žatec, ležící zhruba 75 km severozápadně od Prahy, patří mezi nejstarší města ve střední Evropě. První písemná zmínka pochází z roku 1004. Vznik vrcholně středověkého města završila listina z roku 1265, jíž král Přemysl Otakar II. udělil Žatci významná privilegia. V 15. století patřil Žatec k významným oporám husitského hnutí. V roce 1421 byla pod jeho hradbami poražena vojska II. křížové výpravy. V souvislosti s chmelařskou konjunkturou v 19. století došlo k rozsáhlé modernizaci města. Žatec byl také do roku 1850 sídlem kraje a následně okresního hejtmanství. Historický střed města, prohlášený v roce 1961 památkovou rezervací, nabízí řadu významných staveb a rozmanitost slohů od doby románské po secesi. V památkové rezervaci se nachází kolem 550 staveb různých slohů a svou rozlohou patří mezi největší v ČR.

Účastníci
Letní škola BIM modelování je určena pro studenty architektury a stavitelství, pro mladé absolventy oborově zaměřených středních a vysokých škol i pro duchem mladé architekty a inženýry, stavaře, kteří se nebojí inovací a chtějí se teoreticky dozvědět a také si i prakticky vyzkoušet práci s mračny bodů při zpracování zaměřování stávajícího stavu stavby v duchu informačního modelování budov - BIM.

Lektoři
Mezi lektory workshopu budou architekti a inženýři, kteří mají zkušenosti s BIM modelováním i geodeti, kteří umí mračna bodů pomocí 3D laserových skenerů pořizovat a umí je optimalizovat a dále s nimi pracovat.

 

Partneři akce
Bentley Systems, GEO-5, GEFOS Inženýring, Team Exact

 

Ve spolupráci s
Žatecký pivovar

 

Kontaktní formulář